Lokacija:
Kristanov trg 1, 6310 Izola

Trnica_2
Urnik:
V zimskem času od 1.10. do 30.4.:
Kmetje: od 7.00 do 13.00 ure
Ostali: od 7.00 do 16.00 ure

V poletnem času od 1.5. do 30.9.:
Kmetje: od 6.00 do 13.00 ure
Ostali: od 6.00 do 20.00 ure

Informacije:
France Igor, tel.št. 05 / 66 34 932

Opis:
Po Odloku o organiziranju Javnega podjetja Komunala Izola, št.9 z dne 13.7.1995, je podjetje zadolženo, med drugimi dejavnostmi, tudi za urejanje in vzdrževanje tržnice v mestu. Podjetje skrbi za urejenost in vzdrževanje tržnice s sadjem in zelenjavo na Kristanovem trgu v Izoli.

Po odloku o tržnem redu št. 352-10-14/2005 z dne 02.06.2006, ki ga je izdala Občina Izola (11.člen odloka o tržnem redu) se na tržnici ne sme prodajati naslednje izdelke:

- mleka in mlečnih izdelkov
- vse vrste neustekleničenih alkoholnih in brezalkoholnih pijač,
- nepakirane in nedeklarirane testenine, olja in kisa,
- zelenjavo, ki ni sveža in očiščena ali ki je preveč mokra, namrznjena,  neprijetnega vonja, uvela ali kako
  drugače neprimerna za prehrano,
- sadje, ki ni zrelo, ni sveže ali je umazano, nagnito, obtolčeno ali napadeno od škodljivcev in   bolezni,
- gobe, ki so pogojno užitne, prestare, nagnite in ki niso v seznamu užitnih gob,
- rib in morskih sadežev,
- natrtih, razbitih in umazanih jajc,
- živih živali,
- akvarijskih ribic, želvic, hrčkov in ptičev v kletki,
- mesa in mesnih izdelkov,
- semena in sadike zasebnih proizvajalcev brez deklaracije,
- drevesca, cvetlice in njene dele, ki so z zakonom zaščitene,
- zdravil in pripravkov iz zdravilnih zelišč,
- redkih, zaščitenih in nepoznanih zelišč
- med in drugih čebeljih proizvodov, razen registriranih čebelarjev oz. predelovalcev medu

Opomba:
Omogočamo najem stojnic za razne prireditve izven tržnih površin. Pogoji najema stojnic je predhodni klic za rezervacijo stojnic in dostava soglasja iz strani Občine Izola.